دسته‌بندی نشده

ساعت جدید امگا با به کاربردن یک نوع شهاب سنگ

امگا که به دلیل به کار بردن شهاب سنگ واقعی در صفحه ی مون واچ اسپیدمستر50 امین سالگرد یا 50th Anniversary Speedmaster Moonwatch شهرت دارد، موادی کمیاب و با ارزش برای صفحه ی دو ساعت جدید در مجموعه ی Seamaster 300 استفاده کرده است. یکی از این دو ساعت صفحه ای لاجوردی با قابی ترکیبی از طلا و پلاتین بوده و دیگر از ترکیب مالاکیت که نوعی مرمر سبز است با قاب طلای 18 عیار است.
مدل اول که آبی لاجوردی است از سنگ نیمه قیمتی لاجورد ساخته شده است که از دوران های قدیم به دلیل رنگ اولتراسین خیره کننده، بسیار مورد توجه بوده است. در روان سلسه های سلطنتی مصر باستان از این سنگ برای مجسمه ها و اشیاء دیگر استفاده می شد. مارکوپو آن را به عنوان “بخترین لاجورد جهان” توصیف کرده است. این نمونه 41 میلی متری آن، ساخته شده از آلیاژ پلاتین-طلا دارای یک حلقه ی خارجی از سرامی آبی است. عقربه ها از طلای 18 عیار سفید هستند و ند چرمی آن هارمونی خوبی با صفحه ی آبی رنگ و قاب ست آن، دارد.
صفحه ی مدل دوم مجموعه ی Seamaster 300 طیف سبز ملاکیت را منعکس می کند. مالاکیت از سنگ های قیمتی است که قرن ها در تزئین معابد مقدس، کاخ ها و کلیسا ها به کار رفته است و از رنگ های بسیار جذاب است. برند امگا مالاکیت مورد نیاز این ساعت را از آفریقای جنوبی تهیه کرده است. یکی از چند کشور آفریقایی که امروزه برخی از بهترین مالاکیت ها از آن استخراج می شود. این ساعت نیز که صفحه ی41 میلی متری دارد از طلای زرد ساخته شده است که این روزها در دنیای ساعت به ندرت دیده می شود. عقربه ها و قاب خارجی آن نیز از طلای زرد است. داخل قاب سرامیک سیقلی سبز است. بند چرمی سبز آن نیز هارمونی خوبی با دیگر اجزا دارد.
هر دو ساعت جدید مجهز به Master Chronometer Claiber 8913 هستند. کالیبر کرونومتر مستر امگا یک موتور خودکار کوآکسیال با 39 قطعه جواهر، فرکانس تعادل 25200 vph، و ذخیرۀ نیروی 60 ساعت است. مثل باقی کالیبرهای کرونومتر مستر امگا، این کالیبر هم دقت بالا و قابلیت های ضد مغناطیسی دارد.
قیمت مدل اول که لاجوردی است، 48000 دلار و قیمت مدل دوم یعنی ساعت مالاکیت، 26500 دلار است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *